Do Černobylu s HBO

Televízna stanica HBO vydala nedávno svoj televízny seriál o havárií v jadrovej elektrárni v Černobyle (na Ukrajine), ktorá sa považuje za najväčšiu jadrovú katastrofu v dejinách ľudstva. Seriál sa stal nad očakávania veľmi úspešný medzi divákmi. O Černobyle sa v posledných rokoch hovorí čoraz častejšie v médiách, pretože sa stal terčom pozornosti pre lovcov nezvyčajných zážitkov. Veď kto by na našej planéte mohol vidieť krajinu, kde sa vlastne čas zastavil na 30 rokov a ktorá sa vyhla vplyvom civilizácie?

Takmer bez zásahu človeka sa v zóne Černobyľu rozbujnela vegetácia a zvery. Aj keď sovietska armáda prišla do zóny hneď havárii zlikvidovať všetku zver, za 30 rokov sa v zóne k dnešnému dňu vyskytuje množstvo zvery a vtákov, ktoré by tam vôbec neboli, keby tam ostal človek. Neprítomnosť človeka má za príčinu, že v zóne môžeme teraz nájsť losy, jelene, vlkov, rysa, divokých koní a tiež boli videné zubry. Vplyv radiácie však mal za následok zmeny vo flóre. Vedci v zóne objavili kvety gigantských rozmerov. Išlo o Laliu Bielu, ktorá mala kvet priemeru 15cm.

Tiež bolo nedávno v médiách publikované, že začiatkom júla dali do prevádzky gigantský sarkofág na konzerváciu bloku, kde došlo ku havárii. Stavba si vyžiadala investície až 2 miliardy eur. Ide o najväčšiu oblúkovú stavbu na svete. Z Černobyľu sa stala zaujímavá destinácia svojou jedinečnosťou, akou na svete niet. Producenti zo stanice HBO trafili do čierneho, keď sa rozhodli televízne spracovať tento smutný príbeh.

Ak máte túžbu precítiť, čo sa vlastne vtedy stalo a ako havária zasiahla do ľudských životov, pridajte sa ku skupine, ktorá sa vyberie po stopách hrdinov zo seriálu HBO. Stretnete sa priamymi účastníkmi, ktorí vám porozprávajú svoje príbehy, ako to vtedy vnímali a ako reagovali. Dúfam, že sa ako ľudstvo z tejto havárie poučíme a nedopustíme ďalšie jadrové havárie.

Podrobnosti o zájazde do Černobyľu si môžete prečítať v priloženom súbore .

Kontaktujte nás a objednajte si zájazd!