Cesta na Kamčatku

Tí, ktorý chcú vidieť nedotknuteľnú prírodu, nekonečnú Tajgu, Sibírske veľtoky, jazerá, stepy, či hory, nech idú do Ruska. Všetci sa môžu presvedčiť a hlavne porovnať realitu a propagandu. Nechcem sa baviť o politike, ale plno vecí je účelových a skreslených . A samotné embargo absolútna hlúposť, pretože je tam plno tovaru z celého sveta a mnoho vecí je tam dokonca lacnejších ako u nás...


Tento rok sa nám splnil sen, cesta na Kamčatku. Musím povedať , že Kamčatka je doslova klenot! Je to nedotknutá príroda, kde je v podstate všetko. Máte tam oceán, pláže ako na Hawai – čierny popol, pobrežie s kolóniami tuleňov, morských vtákov... Pri troche šťastia môžete natrafiť na kosatky alebo veľryby. Nedotknuté rieky plné rýb, tiahnuce lososy, ktorých sa doslova môžete dotýkať rukami. Samozrejme po brehoch plno medveďov. Absolvujete niekoľko dní raft, kde chytáte ryby a pozeráte nádhernú prírodu.

Sopka na Kamcatke

Hlavným ťahákom Kamčatky sú vulkány a gejzíry. Môžete navštíviť činné vulkány, na úpätí , kde sú ľadovce a vnútri gejzíry.

Tí ktorí sa na Kamčatku vydajú, môžu čerpať informácie z internetu, od bratov Čechov, tí sú tam skoro ako doma. Určite je lepšie ísť cez cestovku, ktorá sa komplexne o Vás postará. Je lepšie si letenky zabezpečiť v predstihu, samozrejme kvôli cenám. Letiská, lietadlá sú naozaj na úrovni, čo sa týka vybavenia, personálu a bezpečnosti. Aeroflot, ktorým sme leteli moderným Boingom 777, kde určite každý môže byť spokojný. Každý musí počítať z časovým posunom, ktorý urobí svoje.

Čo sa týka platby, je dobré si zameniť hotovosť a mať ruble. Je možné bežne používať kreditky, meniť peniaze je možné iba v bankách, v aktuálnom kurze. Ak budete mať eurá, dajte si pozor, aby neboli poškodené, lebo ich nezmeníte. Ak sa rozhodnete iba pre Kamčatku- cez cestovku, tak nebudete potrebovať veľkú hotovosť, pretože v podstate všetko je zabezpečené. Platí sa iba vrtulník okolo 500 eur- výlet, ktorý nie je povinný. Nejaké suveníry a podobne, na to stačí zameniť 100-200 eur.

Prečo ísť cez cestovku? Lebo sa tam nedá robiť turistika, ako u nás v Tatrách. Všetko je dosť vzdialené od mesta a cesty v okolí sú neudržiavané, používajú terénne autá. Treba si uvedomiť, že Kamčatka bola uzavretá dlhé roky, čo je výhoda v tom, že sa tam zachovala nedotknutá príroda, preto tam nie je infraštruktúra. Hotely sú štandartné , kde sú všetky potrebné veci. Dlho sa v nich nezdržíte, nakoniec tam nikto nejde kôli hotelu. Strava je výborná, švédske stoly – to je už v podstate štandart. Problém je tu v tom, že si nemáte kde oprať veci, hlavne vysušiť a odložiť prebytočnú batožinu – všetky veci si musíte brať so sebou. Jednu noc totiž spíte v hotely, ale ďalšie dve v stanoch a potom v tábore.( Podľa výletov)

Medvede na Kamcatke

Počasie je tam podobné ako v Anglicku, čiže často prší, mení sa počasie, vietor, teplo, dážď. Množstvo zrážok je vidno aj na bujnej vegetácii. Je dobré si zobrať kvalitné nepremokavé veci, nie žiadne jednorázové pláštenky. Nie je dobré si brať plno oblečenia, iba doslovne potrebné na dva týždne. Maximálne niečo teplé, nepremokavú bundu, čiapku, nohavice, pár tričiek, pohodlné celé topánky a niečo na preobutie.Do výbavy potrebujete ešte spacák, karimatku ( tie sa dajú požičať, spacák požičali za 200 rubľov) nejaký lampáš do stanu, hygienu, turistickú lekárničku, lieky. Paličky na výstup si požičiate v tábore. Môžete si zobrať aj udicu. Na rafte je jedna alebo dve udice, ktoré si môžete požičať (v cene zájazdu). To isté platí aj na mori. Spáva sa v stanoch – po dvoch, troch. Je dobré si zobrať jeden menší ruksak ako príručnú batožinu, pri výstupe sa Vám zíde, nemusíte nosiť veľký. Musíte si uvedomiť, že všetko čo si nabalíte budete musieť prenášať vždy so sebou.

Medvede na Kamcatke

Pozor na medveďov, v noci si zatvorte stan, pretože ak náhodou v noci uvidíte hlavu medveďa v stane, tak sa Vám to určite nesníva. Upozornia Vás, aby ste sa neopovážili hladkať medveďa, je to divoká šelma.Všade prítomné a nekonečne zvedavé medvede odháňali v táboroch psi Lajky. Pozor na potraviny, aj sladkosti, nikdy ich nenechajte v stane, ani pivo, pretože chlpáče sú veľmi aktívne a môžu Vás navštíviť. Nakoniec si na ne zvyknete a budú Vám chýbať.

Tí ktorí chcú naozaj spoznať nedotknutú prírodu so všetkým odporúčam Kamčatku.

Kontaktujte nás a objednajte si zájazd!