6 dôvodov úspechu seriálu HBO o Černobyľe

1. Ohromujúca reálna udalosť

Podrobnosti o tomto incidente neboli všeobecne známe, len sa vedelo že niekde tam na Ukrajine v nejakej elektrárni sa stala havária. Scenárista Craig Mazin si podrobne naštudoval spisy a výpovede svedkov o tejto havárii a na základe toho zostavil svoj scenár.

Naj..

2. Neuveriteľná hlúposť

Keď sa postupne dozvedáte históriu udalostí, ktoré nasledovali po havárii, vlasy sa vám idú postaviť od neuveriteľne hlúpej reakcii vtedajšieho vedenia elektrárne a vládnych predstaviteľov. Tí sa snažili utajiť túto haváriu a z toho dôvodov neprijímali správne opatrenia na ochranu ľudí nachádzajúcich sa v bezprostrednej blízkosti elektrárne. Tvárili sa, že sa nič nedele a ľudí ani neevakuovali. Seriál túto pravdu odhaľuje.

Naj..

3. Hviezdne herecké obsadenie

JARED HARRIS, anglický herec – hral vo filmoch je Šerlok Holmes, Lincoln alebo Podivuhodný prípad Benjamina Buttona. V seriály Černobyľ predstavuje rolu Valeria Legasova (predseda vyšetrovacej komisie havárie)

STELLAN SKARSGARD, švédsky herec – známy z filmov Good Will Hunting, Piráti z Karibiku či muzikál Mama Mia. V seriály Černobyľ stvárňuje Borisa Ščerbina (vicepremiér pre mimoriadne udalosti)

EMILY WATSON, anglická herečka, nominovaná Akadémiou na najlepšiu herečku – zahrala si vo filmoch ako je Kingsman, Teória všetkého alebo Prázdna kolíska. V seriály Černobyľ hrá fiktívnu postavu


4. Dej vás stiahne

Tým, že autori projektu ukazujú v celom príbehu pravdu a k tomu vynikajúco dotvorili scenár, ktoré vo vás vyvolajú silné emócie. Silný je scéna, keď ľudia stoja na moste v meste Pripjať a pozerajú sa na výbuch. Žijú, no vedia že zomrú.

Naj..

5. Vynikajúca práca režiséra

Vďaka práci celého tými, ale hlavne predstava režiséra a jeho realizácia, vás celkom prenesú do roku 1986. Celé natáčanie sa samozrejme nemohlo natáčať v zóne Černobyľu. Za miesto natáčania si zvolili mesto Vilňus a „sestru“ Černobylskej elektrárne v Ignaline

Naj..

6. Podpora z okolia

Takmer celý filmársky svet, od kritikov po divákov, dáva seriálu vysoké hodnotenia. V hodnotí na portály IMDb zaujala prvé miesto a zosadila z trónu dlhodobého lídra Game of Thrones. Vďaka tomuto projektu, celý svet sa dozvie, čo sa vlastne stalo v ten osudný deň 26.4.1986.

Rusko je najVAČSIA krajina na svete, pretína 9 časových pásiem. 40 národných parkov a 40 rezervácií UNESCO , najSTARŠIE hory sveta URAL, najSTARŠIE jazero sveta BAJKAL, najVYŠŠIA hora Európy ELBRUS (5.642m), najSEVERNEJŠIE mesto na svete (Murmansk). Zberatelia zážitkov a „NAJ-vecí“ si v Rusku nájdu prakticky všetko.

Naj..

Kontaktujte nás a objednajte si zájazd!