5 dôvodov prečo navštíviť Rusko

Po úspešných majstrovstvách sveta vo futbale sa stalo Rusko v hľadáčiku mnohých cestovateľov. Rusko je bezsporne neobvyklou destináciou. Predstavuje obrovskú zbierku kultúrneho a historického bohatstva: 22 republík, 38 národností, 4 náboženské vyznania. Rusko sa otvára turistom a stáva sa rozprávkovou destináciou s množstvom atrakcií a zaujímavostí.


1. Naj...

Naj..

Rusko je najVAČSIA krajina na svete, pretína 9 časových pásiem. 40 národných parkov a 40 rezervácií UNESCO , najSTARŠIE hory sveta URAL, najSTARŠIE jazero sveta BAJKAL, najVYŠŠIA hora Európy ELBRUS (5.642m), najSEVERNEJŠIE mesto na svete (Murmansk). Zberatelia zážitkov a „NAJ-vecí“ si v Rusku nájdu prakticky všetko.


2. Kultúra

Kultúra

Moskva a Petrohrad sú kultúrnymi svetovými metropolami. Tretiakovská galéria, Ermitáž, Balšoj teatr, Marinskij teart a ďalších vyše 40 galérií a vyše 80 divadiel. Okrem týchto dvoch dominantných oblastí prispieva ku kultúrnej atmosfére aj zábava. Veľkolepé oslavy mesta, festivaly svetla, vojenské prehliadky, Alye Parusa – oslavy maturantov a nespočetný počet koncertov a hudobných festivalov Vám ponúka táto krajina počas celého roka. Ruská divadelná scéna je považovaná odbornými kruhmi za najlepšiu na svete. Balet „Labutie jazero“ stojí za to ho vidieť naživo.


3. Jazyk

Jazyk

Pre niekoho ľúbozvučný a spevavý, no každopádne najpoužívanejší jazyk Slovanov a piaty najpoužívanejší jazyk sveta. Našinca môže prekvapiť množstvo podobných slov a dokonca niektoré sú úplne rovnaké ako v Slovenčine. Ale pozor, zmysel môže byť práve opačný, ako napríklad po Rusky „páchnuť“ znamená po slovensky „voňať“


4. Emócie

Emócie

Tak ako počasie ovplyvňuje nálady ľudí, tak v Rusku môžete stretnúť všetky typy emócií. Od veselých a otvorených až po pochmúrnych a zadumčivých, no všetci sú priateľský a hrdý. No však ak ich oslovíte ako prvý, neodvracajú sa vám chrbtom. U Rusov sa nálada mení ako počasie, sú totiž veľmi emocionálny. To ich robí zaujímavými a často nepochopenými.


5. Cestovanie

Cestovanie

Veľkosť Ruska poskytuje rôznorodosť podnebia a prírody. Na Sibíri pocítite subarktické počasie, s výrazne chladnými zimami, ktoré sa na severe mení až na polárne podnebie. Na juhu zase prevláda subtropické počasie s vlhkými zimami. Nekonečné lesy, nedostupné hory, rozľahlé stepi, tundra a tajga...to všetko ponúka Rusko pre cestovateľov.

Kontaktujte nás a objednajte si zájazd!