Cestovná agentúra
      e-mail
Viedenská cesta 5, 851 01 Bratislava
Tel.: +421 908 746578
+421 907 720239
e-mail: contact@danmarslovakia.com
Moskva
Arbat
Arbat
Cena zahŕňa:
• Letenku na trase Viedeň – Moskva – Viedeň spoločnosťou Austrian airlines
• ubytovanie v hoteli Aerostar 4* s raňajkami v dvojposteľovej izbe
• Uvítaciu večeru v hotelovej reštaurácii (bez nápojov)
• Slovenského, ale aj miestneho sprievodcu
• Prehliadky mesta
• Vstupy do pamiatok a múzeí
• Návštevu múzea vodky spojenú s ochutnávkou
• Všetky transfery po Moskve na prenajatom mikrobuse Mercedes s miestnym šoférom
Cena nezahŕňa:
• Poistenie
• Stravu (raňajky a uvítacia večera v cene)
• Poplatok za víza 95 €
• Príplatok za jednoposteľovú izbu 90 €
• Transfer na letisko Schwechat a nazad (možnosť dokúpenia transferu pohodlným mikrobusom za 12 € na osobu jedným smerom)
              Víkendy v Moskve so šmrncom
                 Poznávací zájazd - Moskva, 3 dní/2 noci                   
Pozývame vás zažiť pohľad na jeno z najkrajších miest sveta
Cárska história s príchuťou vodky

Moskva ponúka fascinujúci pohľad do sveta širokej ruskej duše. V obrovskom meste je takmer všetko nadrozmerné. Majestátne Červené námestie s čarovným chrámom Vasila Blaženého. Za múrmi Kremľa si prezrieme najimpozantnejšie cárske paláce a chrámy so zlatými kupolami i 160 ton vážiaci zvon Car kolokol. Nevynecháme moskovské metro a ani slávnu ulicu Starý Arbat. Ochutnáme skvelú ruskú kuchyňu a vyberieme sa aj do múzea vodky. Tam spoznáme nielen tajomstvo tohto pre Rusko najtradičnejšieho nápoja, ale aj ochutname spolu s jedlami ruskej kuchyne rôzne druhy vodky.

PROGRAM
1.deň
Prílet do Moskvy, presun do hotela, krátky oddych a uvítacia večera plná tradičných ruských dobrôt. Kto bude napriek časovému posunu vládať, môže sa vrhnúť na spoznávanie rušného nočného života. Hlavné mesto Ruskej federácie ponúka desiatky barov, no treba myslieť aj na druhé ráno, kedy nás čaká náročný program...
2.deň
Hneď po raňajkách sa vyberieme na trojhodinovú prehliadku centrálnej časti Moskvy. Začneme symbolicky na Červenom námestí, kde nevynecháme ani mauzóleum Lenina. Prejdeme krížom cez slávne námestie k obchodnému domu GUM a po pár krokoch sa tak z éry sovietskeho socializmu dostaneme k ukážke moderného ruského kapitalizmu v celej svojej kráse. Počas spoznávania najväčších pamiatok mesta zavítame aj do areálu štátnej moskovskej univerzity, a nájdeme si čas aj na divadelné námestie, ktorému dominuje vynovený Boľšoj teatr.
Po obede sa vyberieme do niekdajšej cárskej usadlosti zo 16.storočia Kolomenskoje, ktorá sa nachádza na strategickom vŕšku nad riekou Moskva. V roku 1532 tam na počesť narodenia panovníka Ivana Hrozného vybudovali unikátny chrám Na nebo vstúpenia Pána, ľudovo nazývaný aj Biely stĺp. Ale nachádza sa tam aj drevený rodný dom panovníka Petra Veľkého, ktorý sa zaslúžil o vybudovanie dnes druhého najznámejšieho ruského mesta, Petrohradu.
Po exkurzii do ruskej histórie nahliadneme aj na miestne tradície. V kultúrnom a zábavnom centre Izmajlovský Kremeľ navštívime jedinečné múzeum vodky, kde sa dozvieme všetko dôležité o tomto stále najobľúbenejšom ruskom alkoholickom nápoji. Pripravená bude samozrejme aj degustácia niekoľkých druhov.
3.deň
Po raňajkách sa vyberieme za múry majestátneho Kremľa, ktoré sú na niektorých miestach vysoké až 17 metrov. Tam sa totiž nachádza napríklad chrám Zvestovania Panny Márie, ale aj chrám Archanjela Michaela. No sú tam aj hrobky ruských cárov a sídlo tam má samozrejme aj prezident Ruskej federácie. Obdivovať budeme aj obrovský, až 160 ton vážiaci zvon Car kolokol. Ten po takmer dvojročných prípravách odliali z bronzu priamo v Kremli 25. novembra 1735. Nie je ale jediným obrom, ktorý láka turistov z celého sveta. Kúsok od obrovského zvonu je aj Cár puška. Ide o delo kalibru 900 milimetrov, ktoré je v Guinnessovej knihe zapísané ako najväčšie na svete.
Po prehliadke Kremľa navštívime ulicu Starý Arbat - pešiu zónu, ktorá je povestná bohatou ponukou ruských suvenírov a diel moskovských vytvarníkov. Po nákupoch a obede si môžeme dať ešte jeden drink v miestnom cafe a potom sa už vyberieme nazad na letisko.
Kolomenskoe Izmailovo Muzeum vodky