Cestovná agentúra

   e-mail
Bratislava
Tel.: +421 908 746578
Tel./Fax: +421-2-6727 3027
e-mail: contact@danmarslovakia.com
  Bajkalské dobrodružstvo (8 dní/7 nocí)
    Pre skupiny 4 - 12 ľudí

Cesta vlakom, mikrobusom, na koni, pešo, rafting.
Cesta si nevyžaduje špeciálny predbežný tréning, nie je fyzicky náročná.


1. deň: Príchod do Irkutska, transfer z letiska do dedinky Listvianka na brehu jazera Bajkal. Zastávka na rituálnom mieste pri Šamanskom kameni pri prameni Angary. Ubytovanie v hoteli, obed. Prehliadka dedinky spojená s návštevou miestneho trhu, kde možno kúpiť rôzne suveníry i údené bajkalské ryby. Fakultatívne – návšteva Bajkalského múzea.

2. deň: Raňajky. Cesta (6 hodín) minivlakom popri brehu jazera cez skalnaté útesy. Lesná úzkokoľajka bola vybudovana ešte v 19. storočí, ide okolo jazera Bajkal a je historickou a kultúrnou pamiatkou. Príchod do dediny Kultuk a ubytovanie v penzióne. Večera.

3. deň: Raňajky. Transfer na brehy Bajkalu na Šamanský mys - miesto posvätných rituálov miestnych národností – Burjatov a Evenkov. Piknik a obed. Návšteva Mineralogického múzea v meste Sludianka. Návrat do penziónu. Večera.

4. deň: Raňajky. Transfer do doliny Tunka v Národnom parku - do dediny Zun-Murino. Obed. Ďalej jazda na koňoch do lesného tábora Chalun so zastávkami po ceste na burjatských rituálnych miestach. Večera pri táboráku. Nocľah v stanoch.

5. deň: Raňajky. Návrat – opäť na koňoch - do dedinky Zun-Murino. Obed. Transfer mikrobusom do kúpeľného mestečka Aršan v pohorí Východné Sajany. Ubytovanie v penzióne. Prechádzka po kúpeľoch k starobylému budhistickému chrámu (datsan). Relax. Večera.

6. deň: Raňajky. Príprava na rafting. Rafting sa začína na sútoku riek Irkut a Bystraja. Prvá časť cesty trvá iba 3 - 4 hodiny a je dost’ pokojná. Bude čas aj na prechádzky, fotografovanie a rybačku. Večera. Nocľah v stanoch.

7. deň: Raňajky. Druhá etapa raftingu je náročnejšia a veľmi vzrušujúca. Prejdete pomedzi Zubkoganské skaly k Veľkemu prahu. Už z diaľky budete počuť rev padajúcej vody. Môzete tu urobiť unikátne fotografie. Po prechode Veľkeho prahu počas krátkej prestávky dostanete obed a pokračujete v raftingu. Večera a nocľah v stanoch.

8. deň: Raňajky. Ukončenie raftingu pri dedinke Vyguzovo, kde voda je už úplne tichá. Dedinka sa nachádza v blízkosti šamanskej osady. Obed. Transfer mikrobusom do Irkutska (50 km).


Bajkal

Bajkal je najstaršie a najhlbšie jazero na svete. Mnohí vravia, že aj najkrajšie. Je to kraj Burjatov, dodnes praktikujúcich šamanizmus. Jazero je obklopené horami, kde vás prekvapí nedotknutá krása prírody.