Cestovná agentúra

   e-mail
Viedenská cesta 5, 851 01 Bratislava
Tel.: +421 908 746578
Tel./Fax: +421-2-6727 3027
e-mail: contact@danmarslovakia.com
 Turistická túra Altaj: 10 dní
   Multinske jazera – Aktru - Telecké jazero


1.deň:   Odchod autobusom/autom z Barnaulu, dĺžka cesty 350 km. Príchod do dediny Barangol, obed. Odchod do dediny Muľta, 400 km. Cesta vedie veľmi známym Čujským traktom, pestrou hornatou oblasťou cez Seminský priesmyk a ďalej do údolia rieky Ursul. Údolím cestou nahor prechod cez Jaboganský priesmyk a zostup do oblasti Usť-Kanskej stepi. Po prechode priesmyku Kyrlyk príchod do Abajskej stepi. Cesta vedie popri rieke Koksa. Nasleduje ďalší priesmyk a zostup k rieke Katuň a prechod cez Ujmovské údolie do dediny Muľta, kde je zabezpečený nocľah.
2.deň:   Odchod autom do oblasti Multinských jazier (30 km). Peší výstup (10 km) k Multinským jazerám, ktoré sa nachádzajú v tajge pod zasneženými vrcholmi hôr.
3.deň:  Oddych na dolnom Multinskom jazere. Možnosť peších túr k ďalším jazerám (od 6 km do 36 km), alebo rybačka.
4.deň:  Odchod naspäť do dediny Muľta a ďalej k rieke Čuja (420 km autom, 10 km pešo). Cestou návšteva Rerihovho múzea, priehladka Usť-Kanskej jaskyne a archeologických nálezov - pravekých kresieb na skalách. Nacľah na brehu rieky Čuja.
5.deň:  Cesta autom k rieke Aktru, dĺžka cesty 150 km. Cesta viede najprv do dediny Kuraj a ďalej popri rieke Aktru do alpského tábora Aktru. Dolina je veľmi krásna a je známym turistickým centrom.
6.deň:  Peší výlet k vysokohorskému Modrému jazeru (12 km, 6 hodín). Cesta vedie popri rieke Aktru nahor k ľadovcu Velký Aktru (2900 m nad morom). Večer – ruská sauna (baňa).
7.deň:  Cesta autom k rieke Čulyšman, dĺžka cesty 230 km. Cesta vedie prekrásnou prírodou cez Krasnyje vorota (Červené vráta), ktoré tvoria obrovské červené skaly. Pokračuje výstupom cez Ulaganský priesmyk (2080 m nad morom) k Mŕtvemu jazeru. Potom klesá do údolia s kurganmi - mohylami kmeňových vodcov zo 6. – 7. storočia pred naším letopočtom. Prechod cez priesmyk Katujaryk, ďalej cesta nadol do údolia rieky Čulyšman, ktore vyzerá ako kaňon s množstvom vodopádov. Obed a nocľah pri rieke Čulyšman. Oddych, rybačka.
8.deň:  Peší výlet k Čuľčinskému vodopádu, dĺžka cesty 16 km. Vodopád na Čuľči je jeden z najvyšších altajských kaskádových vodopádov s výškou 160 m.
9.deň:  Cesta autom (1,5 km) v ranných hodinách na pravý breh rieky Čulyšman. Pešo
(30 min.) cesta k zázračným kamenným “hríbom”, vysokým ako 3-poschodová budova. Návrat do tábora. Obed. Odchod autom k Teleckému jazeru. Nocľah na brehu jazera.
10.deň:   Plavba po Teleckom jazere na motorovej lodi (70 km). Odchod autobusom
z dediny Artybaš do Barnaulu, dĺžka cesty 420 km.
.

Altaj
Pre tých, ktorí radi cestujú a nemajú veľa času, táto túra ponúka vynikajúcu možnosť prezrieť si horskú časť Altaja a získať nezabudnuteľné zážitky z divokej a pestrej prírody

Altaj